Autor: Praca zbiorowa                              Okładka: Twarda                                Wymiary: 215 x 285 mm                 

                                                  

   Cena: 49 zł                                               Liczba stron: 148                               ISBN: 978-83-60891-47-6

 

 

 

REZERWAT ŁĘŻCZOK
- PERŁA ŚLĄSKIEJ 
PRZYRODY

Opis

„Rezerwat Łężczok – perła śląskiej przyrody”, to album poświęcony wyjątkowemu miejscu. Łężczok – utworzony w 1957 roku, na 420 hektarach skupia wiele chronionych gatunków ptaków i roślin. To miejsce, które od lat jest perłą śląskiej przyrody, zachwyca naukowców, turystów i mieszkańców regionu.Łężczok przetrwał wiele lat i wciąż pozostaje największą atrakcją przyrodniczą Śląska.
W każdej części rezerwatu znajdziemy inne atrakcje przyrodnicze, od wysp po rzadko spotykane gatunki ptaków. Nic więc dziwnego, że dla wielu mieszkańców Śląska, leśników i naukowców Łężczok stanowi ogromne źródło wiedzy. Tą wiedzą dzielą się na łamach tej książki. Poznacie historię powstania rezerwatu, dowiecie się, jak się zmieniał i jak wygląda dziś. W książce znajdziecie m.in. opinie naukowców z Polskiej Akademii Nauk i Uniwersytetu Śląskiego. Album jest wzbogacony o doskonałe zdjęcia oraz indeks roślin i zwierząt. To wszystko tworzy kompendium dla każdego, kto chce poszerzyć wiedzę o Łężczoku. Książka zarówno dla tych, którzy dopiero poznają rezerwat, ale również dla tych, którzy chcą się dowiedzieć o nim jeszcze więcej. 
Sztandarowa publikacja cenionego znawcy tematu, Aleksandra Żukowskiego, okupiona latami żmudnego gromadzenia materiału i wnikliwych dociekań.
W rezultacie tych prac powstało dzieło szeroko opiniowane i polecane na łamach prasy.